پاورپوینت نمونه موردینمونه موردی ادارینمونه موردی برج مسکونینمونه موردی مجتمع تجارینمونه موردی مجتمع مسکونی

تحلیل و بررسی برج خلیفه

کد محصول: p151

با تحلیل و بررسی برج خلیفه در ارسی همراه شما هستیم؛ برج خلیفه بلندترین آسمان‌خراش جهان است. ساخت این پروژه عظیم و بی‌همتا در ششم ژانویه سال 2006 آغاز شد و با تکمیل نمای خارجی در تاریخ اول اکتبر سال 2009 به پایان رسید. آسمان‌خراش برج خلیفه به طور رسمی در تاریخ 4 ژانویه سال 2010 افتتاح شد. طراحی این بنا توسط شرکت آمریکایی اسکیدمور، اوینگز و مریل انجام شده است. طراح ارشد این پروژه آدرین اسمیت و مهندس ارشد آن بیل بیکر است. پیمان‌کار اصلی این پروژه شرکت سامسونگ کره جنوبی بود و ساخت‌وساز آن توسط گروه سرمایه‌گذاری الغریر صورت گرفت.

برج خلیفه ترکیبی از 30 هزار خانه، 9 هتل، 3 هکتار پارک، 19 برج مسکونی، مرکز خرید بزرگ دبی (دبی مال) و 12 هکتار دریاچه مصنوعی است. هدف اصلی دولت از ساخت این برج، تنوع بخشیدن به اقتصاد مبتنی بر نفت بود و قرار بود که این مجموعه به یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم دبی تبدیل شود. بنابه گفته مقامات این کشور، ساخت پروژه‌هایی نظیر برج خلیفه برای جلب سرمایه‌های خارجی و همین‌طور کسب اعتماد بین‌المللی ضروری است. ابتدا قرار بود نام این برج “برج دبی” باشد اما در روز افتتاحیه به احترام رئیس جمهور امارات متحده عربی، خلیفه بن زاید آل نهیان، به “برج خلیفه” تغیر نام یافت.

ارتفاع اولیه این برج که از ابتدا قرار بود در ساخت آن از برج گرولو در استرالیا الگو برداری شود 560 متر بود ولی با تغییر طرح اولیه، ” مارشال استرابالا ” مهندسی که تا پایان سال 2008 روی این پروژه کار کرد، ارتفاع نهایی برج خلیفه را 808 متر اعلام کرد، با ادامه ساخت پروژه توسط ” آدرین اسمیت ” او فکر کرد که قسمت فوقانی ساختمان با بقیه قسمت‌ها متناسب نیست و شکل ظاهری خوبی ندارد و این دلیل بر افزایش ارتفاع برج شد، به گفته او این افزایش ارتفاع تنها برای باریک ‌تر شدن تاج برج و زیبایی بیشتر آن بوده است.

یکی از حقایق جالب در مورد برج خلیفه این که در طرح اولیه این برج قرار بود در 73 طبقه و کاملا مسکونی بنا شود ولی همان طور که شکل ظاهری برج نشان می دهد به مرور زمان تغییرات عمدهای در طرح اصلی آن به وجود آمد؛ ضمنا طراحی نهایی برج خلیفه به این شکلی که می بینیم از معماری اسلامی الهام گرفته و طبق طرحی که “بیل بیکر” ارائه کرد، طراحی آن شامل عناصر فرهنگی و تاریخی منحصر به فرد که مناره‌های مارپیچ آن از این جمله اند، بهترین حالت برای طراحی برج‌های مسکونی و هتل های این برج، طرح ” Y “ شکل  مناره‌های مارپیچ آن است چرا که این شکل به معماران امکان این را می‌دهد که نهایت نمای خارجی و البته بیشترین نور طبیعی را در داخل ساختمان داشته باشند.

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: تحلیل و بررسی برج خلیفه(همراه با پلان ها)
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 96
  • حجم فایل: 7مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

تحلیل و بررسی برج خلیفه، دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی برج خلیفه، پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت معماری، پروژه پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت، پروژه معماری، پاورپوینت تحلیل و بررسی برج خلیفه، پاورپوینت تحلیل برج خلیفه، پاورپوینت نمونه موردی، دانلود پاورپوینت، پاورپوینت برج خلیفه دبی با نقشه ها، تخلیل برج خلیفه، برج خلیفه دبی، بررسی برج خلیفه، تحلیل و بررسی برج خلیفه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا