خلاصه کتب معماری

خلاصه کتاب بدون سایت 1001 فرم ساختمانی

کد محصول: b22

۱۰۰۱ فرم ساختمانی را میتوان گونه ای متفاوت از کتاب های معماری دانست که با تمامی کتاب های به انتشار رسیده در این زمینه متفاوت و متمایز می باشد گویی که این کتاب از هیچ بوجود آمده است , این کتاب شیوه جدیدی از اندیشیدن را به معمار و معماری میدهد که توانایی ادراک بیشتری به فرد و خواننده اطلاق میکند و مواردی را در ذهن وی بیدار میکند تا معمار بتوانند آزادنه تر فکر کند و طراحی انجام دهد و در جهت ساخت سازه های مختلف با فرم های متفاوت و بدون محدودیت تلاش کند.

نحوه سازماندهی فضایی، نظام حرکتی، چگونگی تعامل بنا با محیط ، ساز و کار کالبد در هماهنگی با کارکرد ساختمان و… از جمله مسائلی است که طراحی فرم بنا پاسخگوی آن است. آن چه امروزه در روند رو به رشد صنعت ساختمان کمتر دیده می شود نوعی آزاداندیشی و  نمایاندن انواعی از فضاها در پوشش فرم های منحصر به فرد است. به بیان دیگر نوعی همسان سازی و یکنواختی در کالبد ساختمان ها رخنه کرده و هر بنا فارغ از پتانسیل ها ، ویژگی ها و رویکردهای پروژه تعریف می شود. در این صورت آن چه بر جای می ماند ساختمان هایی سایه افکنده بر زمین و افراشته در آسمان است؛ که بدون در نظر گرفتن استعداد پروژه برپا شده اند.

در این کتاب ترتیب سنتی برنامه به اضافه ی سایت برابر است با فرم اینجا عمدتا برعکس شده است. همانند نظام ستون های باستانی، طرح ها پیش از دخالت دادن سایت و جرح و تعدیل ها و روابط بعدی به دست می آیند. در نبود یک سایت معین، فصل های کتاب به سادگی به نام محلی که ایده های مجود در آن ها در آنجا شکل گرفته اند، نامیده شده اند. توالی نامرتب شهرها نشانه ای است از محتوای آن و بر طبیعت ناپیوسته ی این فراِیند خلاق صحه می گذارد.

 

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: خلاصه کتاب بدون سایت، 1001 فرم ساختمانی
  • نام نویسنده: فرانسوا بلنیسک، ترجمه پویان روحی، شانای ظهرابی
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 78
  • حجم فایل: 19مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 50000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

خلاصه کتاب بدون سایت 1001 فرم ساختمانی، دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب بدون سایت 1001 فرم ساختمانی، پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت معماری، پروژه پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت، پروژه معماری، پاورپوینت خلاصه کتاب بدون سایت، 1001 فرم ساختمانی، طراحان چگونه می اندیشند، دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب بدون سایت، 1001 فرم ساختمانی، پاورپوینت خلاصه کتاب بدون سایت 1001 فرم ساختمانی، کتاب بدون سایت 1001 فرم ساختمانی، بدون سایت، 1001 فرم ساختمانی، خلاصه کتاب بدون سایت، 1001 فرم ساختمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا