پروژه مرمت ابنیه

دانلود کامل پروژه مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز

دانلود کامل پروژه مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز، به همراه پلان اتوکدی

کد محصول:M26

اطلاعات تاریخی

خانه میرزا مهدی فراشباشی معروف به خانه سرخه ای، مربوط به دوره قاجار است و در تبریز، خیابان ثقةالاسلام، نرسیده به درب قدیمی سرخاب قاپوسی واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۷۷۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. خانه سرخه‌ای که در نیمه دوم حکومت قاجارها ساخته شده، در آذربایجان شرقی و در شهر تبریز قرار دارد.

شهردار منطقه ده تبریز از خانه سرخه ای تبریز بازدید به عمل آورد - پورتال شهرداری منطقه ده

اطلاعات معماری

خانه میرزا مهدی خان فراشباشی واقع در خیابان ثقه‌الاسلام نرسیده به سرخاب، كوچه‌ شهید بهروزی، پلاك 2. تبریز و یکی از محلات بافت قدیم آن با نام سرخابj جایگاه بسیاری از خانه های تاریخی ارزشمند باقیمانده از دوران قاجار است. این خانه در دو طبقه ساخته شده و متعلق به میرزامهدی فراشباشی داماد مظفرالدین شاه بوده است.

خانه سرخه ای تبریز - سایت گردشگری ایران

فضا‌های مهم معماری

 خانه سرخه‌ای دارای اندرونی و بیرونی است و هشتی اصلی آن در ضلع جنوبی قرار دارد و دسترسی به بخش اندرونی و حیاط آن از طریق حیاط بیرونی امکان‌پذیر است. اتاق‌های بخش اندرونی در اضلاع شمالی و جنوبی و شرقی و غربی حیاط اندرونی احداث شده است. بخش مرکزی و هسته اصلی مجموعه طنبی وسیع به ابعاد ۵/۹ در ۵ می‌باشد که مشرف به ایوان ستون‌دار و حیاط و باغچه بزرگ ضلع جنوبی است. در طرفین طنبی دسترسی‌های ایوان و در طرفین آن اتاق‌های کله‌ای (گوشوار) می‌باشد. کل ساختمان دارای زیرزمین و حوضخانه بزرگ است. در ضلع شمالی ساختمان حمام میرزامهدی قرار دارد. این حمام بعدها تفکیک شد و به دیگران واگذار شد. مهمترین عوامل تزیین در این خانه گچبری‌های متنوع در داخل و خارج ساختمان و انواع تزئینات چوبی و آیینه‌کاری‌های سقفی می‌باشد.

راژه | خانه سرخه ای تبریز

طرح مرمت بنا

طرح مرمت و احیای خانه میرزا مهدی فراشباشی- یکی از دامادهای مظفرالدین شاه قاجار- به عنوان نمونه ای الگویی اقدام گردید. در ضمن اینکه حفاظت از این بنا به عنوان خانه یکی از شخصیت های دوران قاجار و فضای معماری و تزئینات گچکاری و آیینه کاری سقفی و پنجره-های اروسی اهمیت دارد.

 

——————————————————————————————————————-

نام محصول: دانلود کامل پروژه مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز
فرمت فایل: پاورپوینت
تعداد صفحات: 147
حجم فایل: 15 مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

قیمت قبل از تخفیف 150000 تومان

نحوه خرید:

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

دانلود کامل پروژه مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز، دانلود کامل پروژه مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز به همراه پلان اتوکدی، دانلود رایگان مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز، دانلود پروژه کامل مرمت، پاورپوینت مرمت خانه تاریخی تبریز، مرمت ابنیه تبریز، پروژه مرمت ابنیه تاریخی، پروژه مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز، مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز، پاورپوینت مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز، دانلود کامل پروژه مرمت خانه میرزا مهدی فراشباشی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا