پاورپوینت نمونه موردی

معرفی آثار و سبک فرشید موسوی تا 2021

کد محصول:p51

با معرفی آثار و سبک فرشید موسوی در ارسی همراه شما هستیم؛ فرشید موسوی در سال ۱۹۶۵ در شهر شیراز متولد شد و در سن ۱۸ سالگی به عنوان دانشجوی معماری در دانشگاه داندی (Dundee) بریتانیا پذیرفته شد. بعد از اتمام تحصیل در دانشگاه داندی و یک سال کار در کارگاه ساختمان رنزو پیانو در جنوا، مشغول به تحصیل در مدرسه معماری بارتلت در کالج لندن شد. او در سن ۲۴ سالگی و در هنگام تحصیل برای کسب مدرک کارشناسی‌ارشد معماری در دانشگاه هاروارد، آلخاندرو زائرا پولو، شوهر و همکار آینده خویش را ملاقات کرد. در این دانشگاه با الکساندر زایروپلو آشنا شد که بعد از دو سال همکاری با وی ازدواج کرد.

هدف های مشترک آن ها سبب شد تا بتوانند آینده ای روشن برای خود به وجود بیاورند. فرشید موسوی بعد از تجربه های کاری خود در دفاتر رنزو پیانو و زاها حدید همزمان با تحصیلش، در شرکت رم کولهاوس مشغول به کار شد. همکاری این زوج در دفتر رم کولهاس سبب شد تا ایده راه اندازی یک شرکت معماری به نام FOA در ذهن آن ها به وجود بیاید.
دفتر کوچک معماری FOA در سال1995  به دلیل برنده شدن در طراحی فرودگاه بین المللی یوکوهاما ژاپن به شهرت رسید. ساخت این فرودگاه بعد از 7 سال توسط این زوج معمار به پایان رسید و برای معرفی معماری انگلستان در بی‌ینال معماری ونیز توسط کنسولگری بریتانیا انتخاب شد. افتتاح پارک آودیتوریوم در میدان فرهنگ‌های بین‌المللی در بارسلونا، برنده شدن در مناقضه المپیک ۲۰۱۲ لندن، شرکت در انستتو لندن و برگزیده شدن طرحشان برای ساختمان جدید تئاتر و موسیقی BBC در وایتسیتی لندن از موفقیت های چشم گیر این شرکت در سال 2004 بوده است.

طرح های بی نظیر این شرکت به سرپرستی خانم فرشید موسوی و  زایروپلو، به گونه ای است که  تلفیقی بی نظیر از طبیعت و معماری را ارائه می دهد. موسوی معتقد است که معماری به معنای ایجاد تغییر در زندگی روزمره انسان هاست و باید ساختمان را نه فقط برای افرادی که از آن ها استفاده می کنند بلکه برای کسانی که از کنار آن عبور می کنند نیز طراحی کرد. او کانسپت را نقطه آغاز طراحی می داند اما در ادامه ذکر می کند که برای داشتن طرحی ماندگار باید به فراتر از الهام و کانسپت بنگریم.
کارهای وی از برجسته ترین و خلاق ترین نمونه های معماری و طراحی فضاهای شهری است که از معروف ترین آن ها می توان به انتشارات دالنیوک در شهر کتاب کره ‌جنوبی، ساختمان تئاتر شهرداری توربیخا در اسپانیا، گذرگاه دریایی یوکوهاما در ژاپن، مجتمع اومرانیه در استانبول، مجتمع مسکونی کارابانچل در مادرید، مرکز تکنولوژی بارسلونا، دپارتمان جان لوییز، کالج طراحی ریونزبورن و ساختمان سه‌گانه EC3 در انگلستان،هتل بلومون در گروننیگن هلند، انستیتوی پزشکی قانونی مادرید و برج مسکونی دورانگو در اسپانیا اشاره کرد.

او همچنین در سمت های مختلف در دانشگاه های پرینستون، یو.سی.ال.ای، کلمبیا و دیگر دانشگاه ها در اروپا به تدریس پرداخته است. وی همزمان با ریاست در موسسه معماری فرهنگستان هنرهای زیبای وین، به مدت 8 سال در اتحادیه معماری لندن به آموزش معماری مشغول بود.

اما در چنین فضایی بدون شک می‌توان فرشید موسوی را مبتکر دانست. خود او در جایی گفته بود از اینکه در چنین شرایطی یک معمار است بسیار راضی و خوشحال می‌باشد. به اعتقاد فرشید موسوی، ما در دنیایی که ایده‌ها باهم به اشتراک گذاشته میشوند و از یک نقطه به نقطه دیگر میروند، هستیم.

باید در معماری فراتر ار زمان و مکان برویم و تفاوت‌ها را لمس کنیم. برای مثال؛ صاحبان دو خانه‌ایی که تصمیم میگیرند بالکنی آرک مانند برای خانه‌شان داشته باشند؛ این تفاوت در نوع تفکرات معماری است که بین این دو خانه تفاوتی بزرگ ایجاد خواهد کرد.

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: معرفی آثار و سبک فرشید موسوی
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 50
  • حجم فایل: 1مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان


معرفی آثار و سبک فرشید موسوی، تحلیل نمونه موردی، دانلود پاورپوینت، دانلود پاورپوینت معماری، پروژه معماری، معماران معاصر، معماری معاصر، فرشید موسوی، دانلود پاورپوینت معرفی آثار و سبک فرشید موسوی، پاورپوینت فرشید موسوی، پاورپوینت معرفی آثار و سبک فرشید موسوی، پاورپوینت نمونه موردی، سبک فرشید موسوی، معماری مدرن، معرفی آثار فرشید موسوی، دانشگاه هاروارد، مدرسه معماری بارتلت، معرفی آثار و سبک فرشید موسوی، فرشید موسوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا