پاورپوینت نمونه موردیپاورپوینت تحلیلی و تئوری معماری

تحلیل و بررسی دانشکده هنر دانشگاه آیووا

کد محصول: p179–

با تحلیل و بررسی دانشکده هنر دانشگاه آیووا در ارسی همراه شما هستیم؛ مقوله هنر، پیش از ساخته شدن دانشکده هنر و تاریخ هنر دانشگاه آیووا نیز، بخش مهمی از روند آموزشی این دانشگاه به شمار می‌رفت. لکن به دنبال تصمیم هیئت امنای این دانشگاه مبنی بر ساخت دانشکده هنر و تاریخ هنر، این امر وارد فاز جدیدی شد.

دانشکده هنر و تاریخ هنر دانشگاه آیووا، در سال ۱۹۳۶ میلادی و با کمک مالی بنیاد خیریه راکفلر ساخته شد. این دانشکده از سبک ویلاسازی پالادیان که سبک رایج اواسط قرن ۱۸ میلادی بود و بیشتر با ویلاهای ساخته شده به دست آندره پالادیو شناخته می‌شود، پیروی می‌کرد و در سال ۱۹۶۸ میلادی نیز ساختمان‌های دیگری به پردیس هنر آن افزوده شد.

دانشکده هنر و تاریخ هنر دانشگاه‌ آیووا، یکی از چندین دانشکده دانشگاه آیووا است که در آیووا سیتی قرار دارد. بازطراحی این دانشکده، در سال ۲۰۰۶ میلادی، به معماری برجسته امریکایی، استیون هال، سپرده شد.

ساختمان فعلی دانشکده هنر دانشگاه آیووا به گونه‌ای در سایت خود گسترده شده است که میل آن به گریز از هر فرم مستقلی حکایت دارد. این امر ناشی از تلاش استیون هال برای تعریف مفهوم جدیدی در معماری تحت عنوان بی‌فرمی است که در سایر آثار این معمار مطرح نیز به چشم می‌خورد. سنگ‌های به کار رفته در نمای خارجی ساختمان فعلی دانشکده هنر و تاریخ هنر دانشگاه آیووا، رنگی قرمز دارند که به تبعیت از رنگ نمای بیرونی ساختمان سابق آن انتخاب شده است.

از آن جایی که ساختمان در مجاورت رودخانه ای عریض قرار داشته و نیز وجود آبگیر طبیعی کوچک در سایت، پیوند با آب از ایده های اصلی در طراحی ساختمان است؛ به همین دلیل بخش اصلی فضاهای آموزشی نظیر کلاس های تئوری و آتلیه ها در بازویی جدا شده از ساختمان قرار دارند که بر روی سطح آب پیشروی نموده و پایه های بتنی آن در آب فرو رفته است. این فضاها ضمن حداکثر استفاده از نور طبیعی دید مناسبی به فضای سبز پیرامون بنا و همچنین رودخانه دارند.

محل قرارگیری مدرسه هنر و تاریخ هنر، دانشگاه آیووا تمامی مشخصات سایتی ایده آل را دارد؛ زمینی وسیع و گسترده، خارج از بافت فشرده شهری و در میان طبیعتی پوشیده از درختان با چشم اندازهای زیبا و در مجاورت رودخانه ای عریض.

طرح ساختمان جدید این دانشکده توسط دفتر معماری استیون هال (Steven Holl) معمار برجسته آمریکایی طراحی شده و در فهرست برترین ساختمان های آموزشی ایالات متحده آمریکا قرار دارد. نحوه گستردگی ساختمان در زمین به نحوی است که ارتباط بصری مناسبی با تپه های آهکی مجاور ساختمان داشته و فضایی آرامش بخش و به دور از هرگونه آلودگی صوتی را برای تحصیل دانشجویان رشته های هنر و تاریخ هنر فراهم آورده است. به موجب این موفقیت هاست که هیات داوری AIA نیز به عنوان یکی از معتبرترین انجمن های معماری، از ترکیب هوشمندانه ساختار این بنا با سایت پیرامون تقدیر نموده است.

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: تحلیل و بررسی دانشکده هنر دانشگاه آیووا
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 44
  • حجم فایل: 14مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

دانشکده هنر دانشگاه آیووا، دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی دانشکده هنر دانشگاه آیووا، پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت معماری، پروژه پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت، پروژه معماری، معماری مدرن، پاورپوینت بررسی دانشکده هنر دانشگاه آیووا، پاورپوینت دانشکده هنر و معماری، پاورپوینت نمونه موردی، دانلود پاورپوینت، پاورپوینت دانشکده هنر دانشگاه آیووا، معماری، طراحی دانشکده، دانشکده هنر و تاریخ هنر دانشگاه آیووا، معماری آمریکا، دانشکده هنر دانشگاه آیووا، تحلیل و بررسی دانشکده هنر دانشگاه آیووا، دانشگاه آیووا، آندره پالادیو، دانشکده دانشگاه آیووا، دانشکده هنر و تاریخ هنر دانشگاه‌ آیووا، تحلیل و بررسی دانشکده هنر دانشگاه آیووا، دانشکده هنر دانشگاه آیووا، دانشکده هنر، تاریخ هنر دانشگاه آیووا، دانشکده هنر دانشگاه آیووا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا