پاورپوینت نمونه موردینمونه موردی خوابگاه

تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی دی کروست پاریس

کد محصول: p209–

با تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی دی کروست پاریس در ارسی همراه شما هستیم؛ معمار طرح از آتلیه معماری Architecture Studio است که در سال 1996 این بنا را طراحی کرد. سایت پروژه واقع در منطقه ای در حومه شهر پاریس می باشد. این ساختمان، جسورانه در یک زمینه شهری باز به گونه ای قرار گرفته که از یک طرف با اتوبان کمربندی با حجم عبور مرور بسیار زیاد وسائط نقلیه و از طرف دیگر با محوطه سبز مجاور دانشگاه مواجه شده است.

طراحی محل اقامت و زندگی برای 351 نفر در ساختمانی که از یک سو ترافیک و سر و صدا و از سوی دیگر آرامش و سکوت را تجربه می کند، بزرگترین چالش این پروژه بوده است. در پاسخ به این مسئله یک دیوار محافظ در کنار اتوبان طراحی شده است و فضای اقامتی در پشت آن رو به باغ قرار گرفته است.

این زره از 2 دیواره تشکیل شده است: یکی منحنی که در مجاورت اتوبان قرار گرفته و دیگری مسطح که هر دو توسط میله های فولادی قرمز رنگی به هم متصل و پایدار شده اند. همچنین یک فضای خالی در بین این 2 دیواره،3 آسانسور شیشه ای برای دسترسی به طبقات را در خود جای می دهند. بالکن هایی که در مجاورت پنجره بزرگ دیوار منحنی قرار گرفته اند فرصت ایستادن و تماشا کردن منظره را فراهم می آورند.

شیشه منحنی دیوار بیرونی اجازه می دهد نوری که در دل ساختمان ایجاد شده است به بیرون منتشر شود و در شب نور چراغ اتومبیل ها و نئون های تبلیغاتی چند رنگ را باز می تاباند. این صفحه غول پیکر از داخل اتومبیل هایی که از اتوبان عبور می کنند همچون یک نشانه شهری مبهم به نظر می رسد.

در وجه دیگر پروژه، پشت به دیوار محافظ و رو به مرکز شهر، یک فضای سبز و آفتابی وجود دارد. در اینجا سه ساختمان منحنی، واحدهای اقامتی را در خود جای می دهند. در درون بنا، راهروها و فضاهای ارتباطی نه تنها به عنوان فضاهای نیمه خصوصی، حریم واحد ها را حفظ می کنند بلکه عامل  تبدیل مقیاس شگفت انگیز عناصر اصلی نظیرهال ورودی و دیوار محافظ به مقیاس صمیمی و متعارف واحدها نیز می باشند. تحلیل پلان خوابگاه، پلان های بادامی شکل و پنجره های پخ شده سبب می شود که هر واحد رو به جنوب قرار گیرد و علاوه بر نور مناسب از منظر فضای سبز دانشگاه و نیم سایه ای کلیسای “ساکره کُر” و “مونت مارتر” بهره مند شود.

اقدام جسورانه معمارطرح برای تفکیک بزرگراه از ساختمان، بسیار حائز اهمیت است. او با کاری بسیار ساده و تنها با ایجاد یک صفحه محافظ، توانست فضایی آرام را برای دانشجویان رقم زند و آنچه را که نیازی به دیدنش ندارند، را نبینند که البته این اصلی ترین ایده او برای این بنا بوده است.

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی دی کروست پاریس
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 34
  • حجم فایل: 9مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی دی کروست پاریس، دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی دی کروست پاریس، پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت معماری، شهرسازی، پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت خوابگاه دانشجویی، خوابگاه دانشجویی، دی کروست پاریس، پروژه معماری، معماری مدرن، پاورپوینت خوابگاه دانشجویی پاریس، پاورپوینت کالج، پاورپوینت نمونه موردی، دانلود پاورپوینت خوابگاه، پاورپوینت خوابگاه دانشجویی دی کروست پاریس، بافت شهری، معماری، فناوری معماری، طراحی فضای آموزشی، تکنولوژی مدرن، معماری معاصر، معماری ساختمان خوابگاه، خوابگاه، فضاهای شهری، سیرکولاسیون، خوابگاه دانشجویی دی کروست، تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی دی کروست پاریس، تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی دی کروست پاریس، آتلیه معماری Architecture Studio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا