پاورپوینت نمونه موردینمونه موردی خوابگاه

تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی توکیو

کد محصول: p217–

با تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی توکیو در ارسی همراه شما هستیم؛ خوابگاه دانشجویی دانشگاه توکیو ژاپن یکی از موفق ترین نمونه های خوابگاه های دانشجویی از لحاظ تنوع فضایی، نحوه تفکیک واحدهای اقامتی استفاده بهینه از نور و منظر می باشد. این مجتمع اقامتی در طی چهار مرحله به تعداد 200 واحد مسکونی خواهد رسید که هم اکنون 98 واحد آن به مرحله اجرا در آمده است. حجم اصلی به دو بلوک مجزا قابل تفکیک است؛ یکی برای دانشجویان  متاهل و خانواده ها و دیگری برای دانشجویان مجرد. حداکثر ارتفاع هر بلوک چهار طبقه می باشد. دو حجم اصلی در یک نقطه که پلکانی برج مانند است به یکدیگر متصل می شوند.

این برج سمبلیک که از فولاد و شیشه ساخته شده و با رنگ هایی گرم رنگ آمیزی شده، شاخصه اصلی مجموعه می باشد. ساختار مجموعه بتنی و فاقد تزئینات می باشد اما برخی از جداره های مجموعه به رنگ هایی تند نظیر آبی، زرد و قرمز رنگ آمیزی شده و کف سازی مسیرهای ارتباطی در طبقه همکف تماماً از سنگ هایی به رنگ های به رنگ کرم و نارنجی است. ساختار بتنی مجموعه امکان ایجاد بازشوعایی عریض و مناسب را پدید آورده. تراس ها غالبا ً از حجم اصلی بیرون زده اند.

سیرکولاسیون و نحوه دسترسی به واحدها در این پروژه بسیار منحصر به فرد می باشد. ایده اصلی در ساختار سیرکولاسیون”کوچه هایی در ارتفاع بوده است” که توانسته است کیفیت فضایی مناسبی را در کنار رعایت سلسله مراتب صحیح دسترسی به ارمغان آورد. کیفیتی که بیش از آنکه در خوابگاه های دانشجویی متداول باشد، در مجتمع های مسکونی از آن استفاده می شود.

پیچیدگی و در هم تنیدگی ساختار ارتباطی و فضایی مجموعه نشان می دهد که معمار برای دستیابی به فضاهای نیمه عمومی و تعریف زون هایی نظیر واحدهای همسایگی، از گردش های متنوع، راهروهایی در ارتفاع، حیاط های مرکزی و چرخش احجام استفاده نموده است؛ راهروهایی که بر روی یکدیگر و پیرامون حیاط ها چیده شده اند؛ پلکان هایی که آزادانه در انتهای راهروها قرار گرفته اند و پل هایی که راهروها را به یکدیگر متصل می سازند.

در نظام دسترسی  مجموعه چهار پلکان به چشم می خورد که هر یک دسترسی به تعداد متنوعی از واحدها را ممکن می سازد. نکته حائز اهمیت دیگر تاکید معمار بر ایجاد زمینه هایی جهت برخوردهای اجتماعی و آشنایی دانشجویان با یکدیگر می باشد. و بدین منظور مکان هایی مثل نشیمن ساکنین و غذاخوری و فضاهای مکث در راهروها باعث تجمع های دانشجویی شده است.

در نحوه مکان یابی فضاها در داخل واحدهای اقامتی نیز سعی شده است تا قسمت های عمومی در نزدیکی مسیرهای ارتباطی و راهروها قرار گیرند تا بدین ترتیب دید به فضاهای خصوصی واحدها کنترل شود. در این خوابگاه از کشورها و فرهنگ های مختلف حضور دارند، لذا حاکمیت اصول معماری سنتی ژاپنی در آن کمتر به چشم می خورد. از بی نظیرترین و خاص ترین اتفاقاتی که در این پروژه رخ داده است؛ مسیرهای ورودی و چرخش های بسیار هوشمندانه بناست که از یکنواختی پلان کاسته و باعث تنوع در انتخاب مسیرها و راه ها شده و در پلان کاملا مشهود است.

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی توکیو
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 22
  • حجم فایل: 6مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی توکیو، دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی توکیو، پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت معماری، شهرسازی، پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت خوابگاه دانشجویی، خوابگاه دانشجویی، خوابگاه دانشجویی توکیو، پروژه معماری، معماری مدرن، پاورپوینت خوابگاه دانشجویی توکیو، پاورپوینت کالج، پاورپوینت نمونه موردی، دانلود پاورپوینت خوابگاه، پاورپوینت خوابگاه توکیو، تایلند، بافت شهری، معماری، فناوری معماری، طراحی فضای آموزشی، تکنولوژی مدرن، معماری معاصر، معماری ساختمان خوابگاه، خوابگاه، فضاهای شهری، خوابگاه دانشجویی توکیو، خوابگاه دانشجویی توکیو، تحلیل و بررسی خوابگاه دانشجویی توکیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا