پاورپوینت نمونه موردینمونه موردی خانه های قدیمی

تحلیل و بررسی خانه مرتضوی کاشان

کد محصول: p251

در این پاورپوینت به بررسی خانه مرتضوی به عنوان یک نمونه خانه ایرانی در معماری ایرانی پرداخته ایم.و با بررسی پلان ها و تصاویر این پروژه،به طور کامل آن را معرفی نموده ایم.همچنین نحوه ی شکل گیری خانه ایرانی و الگوهای فضایی آن را در این نمونه موردی به تفصیل بیان کرده ایم.خانه مرتضوی در خیابان علوی، خیابان قلعه جلالی، شهر کاشان استان اصفهان قرار گرفته است. این اثر در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۸۳ با شماره ثبت ۱۱۵۷۶ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

قدمت بنای این خانه به اواخر عصر قاجاری می رسه و یه حیاط اصلی و مرکزی داره. ویژگی بارز معماری این خانه شیوه و سبک اونه که کاملاً نزدیک به سبک پهلوی اول، با ستون ها و ایوان سرتاسری مشخص شده. فضاهای این خانه شامل سرداب، شاه نشین، پنج دری، ایوان تابستانی، حوض خانه و هشتی ورودی می شه و تزئینات متنوعی در اون بکار رفته که می شه به یزدی بندی و رسمی بندی سقف حوض خانه و تاج و گچ بری سرستون ها و نقوش آجری کرسی بنا اشاره کرد. خانه تاریخی مرتضوی یکی از بناهایی ست که در برنامه بازدیدهای تور کاشان قرار دارد.

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: تحلیل و بررسی خانه مرتضوی کاشان به همراه پلان و تصاویر
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 27
  • حجم فایل: 7مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

تحلیل و بررسی خانه مرتضوی،نمونه موردی خانه ایرانی،نمونه موردی خانه در معماری اسلامی،پلان خانه ایرانی،برنامه فیزیکی خانه ایرانی،پاور پوینت خانه ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا