پاورپوینت نمونه موردینمونه موردی خانه سالمندان

تحلیل و بررسی خانه سالمندان در کشور هلند

کد محصول: p325

با تحلیل و بررسی خانه سالمندان در کشور هلند در ارسی همراه شما هستیم؛ سایت خانه سالمندان دو اوورلوپ در درون محله ای مسکونی قرار ندارد، بلکه این سایت واقع در حومه “آلمره هاون” که شهری اقواری پیرامون آمستردام هلند است واقع شده و هیچ بافت شهری آن را حمایت نمی کند، عاملی که می تواند سبب انزوای هرچه بیشتر این مجموعه اقامتی گردد.این پروژه در بخشی از زمین هایی واقع شده است که توسط سد احداث شده بر روی دریاچه، خشک گردیده و در آن ساخت و ساز آغاز شده است. قرارگیری در فضایی محدود بین پارکینگی شهری، مدرسه و جاده ای که به سمت سد می رود، شرایط نامناسبی را برای این سایت فراهم و معضلاتی از جمله نحوه برقراری ارتباط با پارکینگ مجاور را بوجود آورده بود. خانه سالمندان دو اوورلوپ توسط هرمن هرتزبرگر و در سال ۱۹۷۲ طراحی شد.

به دنباله افزایش جمعیت مسن در اروپا و سایر نقاط جهان، در ایران نیز مسئله سالخوردگان به تازگی به یک دغدغه مهم تبدیل شده است. پیش بینی ها حاکی از این است که تا سال 2020 میلادی تعداد سالمندان جهان به یک میلیارد نفر برسد. به طور متوسط 61 درصد جمعیت کشورهای صنعتی را سالمندان تشکیل می دهند. در کنار میزان مرگ و میر، امید به زندگی از شاخص های مهم و موثر مولفه های اجتماعی سلامت SDH بوده و همچنین بیانگر وضعیت فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی هر جامعه است.

سالمندان، در جامعه بعد از بازنشستگی به جای لذت از زندگی، استراحت و تفریح به افرادی تبدیل میشوند که به دلیل ایجاد احساس ناکار آمدی و طرد شدن دچار افسردگی روحی گردیده و این امر تأثیر زیادی در طول عمر مفید آنها و پایین آمدن امید به زندگی در جامعه خواهد داشت. به نظر می رسد ایده سالمندی موفق، راهکار مناسبی جهت کاهش مشکلات دوران سالمندی باشد. به نظر می رسد، شناخت ویژگی های جسمانی و روانی و درک نیازهای مختلف سالمندان و تلاش در جهت پاسخگویی به این نیازها و احترام به ترجیحات آن ها در طراحی و بهسازی فضاهایی مخصوص آنان، می تواند در زندگی خوب سالمندی و بهبود کیفیت و امید به زندگی آن ها و دستیابی به اهداف سالمندی موفق، مؤثر باشد.

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: پاورپوینت تحلیل و بررسی خانه سالمندان در کشور هلند
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 34
  • حجم فایل: 3 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیانتحلیل و بررسی خانه سالمندان در اوورلوپ، نمونه موردی خانه سالمندان، پاورپوینت تحلیل خانه سالمندان، برنامه فیزیکی خانه سالمندان،  پاورپوینت تحلیل و بررسی خانه سالمندان در کشور هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا