پروژه مرمت ابنیه

دانلود کامل پروژه مرمت و احیا عمارت قزاقخانه تهران

دانلود کامل پروژه مرمت و احیا عمارت قزاقخانه تهران، به همراه پلان اتوکدی

کد محصول:M17

اطلاعات تاریخی

 این بنا را می‌توان یکی از اولین ساختمان‌های اداری و نظامی پایتخت نامید که تا امروز پا برجاست و در دل پایتخت قرار دارد. عمارت قزاقخانه در سال ۱۲۸۰ به دستور مظفرالدین شاه و در زمان ناصرالدین شاه ساخته شده است و حدود 160 هزار متر مربع مساحت دارد. این ساختمان را باید قدیمی ترین ساختمان اداری تهران در تاریخ تحولات شهر به حساب آورد. عمارت قزاقخانه سه دوره تحول عملکردی و کالبدی را از سر گذرانده است . دوره اول ساختمان قاجاری قزاقخانه به عنوان پادگان نظامی است. دوره دوم افزوده های دوره پهلوی و تبدیل عمارت قزاقخانه به وزارت جنگ را در بر میگیرد و دوره سوم در برگیرنده تملک عمارت نظامی توسط دانشگاه هنر از سال ۱۳۸۰ و تبدیل این مجموعه تاریخی به عملکردی آموزشی و فرهنگی است.

 

اطلاعات معماری

بنای تاریخی قزاقخانه در محدوده جغرافیایی شهر تهران واقع گردیده است. منطقه تهران در پهنه ای بین کوه و کویر در دامنه جنوبی البرز گسترده شده است. عمارت قزاقخانه شاخص ترین بنای واقع در مجموعه میدان مشق و قدیمی ترین آنهاست. این عمارت دوره قاجاری ساختمانی نئو کلاسیک و تجدد گرا و تلفیقی از شیوه معماری ایرانی و اروپایی است . این ساختمان را باید قدیمی ترین ساختمان اداری تهران در تاریخ تحولات شهر به حساب آورد. عمارت قزاقخانه از دو بخش قاجار و پهلوی تشکیل شده است . دوره قاجاری با چند مرحله تغییر و تحول را شامل شده و آخرین مرحله آن ساختمان قطعی است که در سال ۱۳۱۱ هجری قمری ( ۱۲۷۱ شمسی ) و در سالهای پایانی حکومت ناصرالدین شاه قاجار شکل گرفته است بخش پهلوی ساختمان شامل توسعه ساختمان قاجاری در امتدادهای شرقی، غربی و شمالی بنای قدیمی است که در اطراف یک حیاط مرکزی و همساز با آن چیده شده اند. در ساختمان مجزا از هم نیز در داخل حیاط مرکزی استقرار یافته است.

عمارت قزاقخانه - باغ ملی در تهران | مجموعه قزاخانه کجاست

فضا‌های مهم معماری

 ساختمان از دو سمت شمال و جنوب رو به میدانی وسیع دارد که در آن مراسم نظامی برگزار می شد. بنابراین معماری ساختمان برونگراست و امکان دید وسیعی از محوطه پیرامون را برای ساکنینش فراهم میکند. ایوانهای مختلف در نمای رو و پشت یک ساختمان اداره به همین دلیل شکل گرفته اند. عمارت قاجاری از سه طبقه شکل گرفته است که شامل بخش میانی و دو بال شرقی و غربی آن است. بخش میانی سه اشکوبه است و راه پله عریض و باشکوهی دارد که امکان دسترسی آسان به طبقات را فراهم میکند.

 

طرح مرمت بنا

.مالکیت این مجموعه از ابتدا دولتی بوده است. چه آن زمان که قزاقخانه بوده، چه زمان وزارت جنگ که بعدها به وزارت دفاع تغییر نام داد، چه اکنون که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آن را خریداری کرده و در اختیار دانشگاه هنر قرار داده است.

 

——————————————————————————————————————-

نام محصول: دانلود کامل پروژه مرمت و احیا عمارت قزاقخانه تهران
فرمت فایل: فایل ورد و اتوکد
تعداد صفحات: ۱۲۵
حجم فایل: ۲۵ مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

قیمت قبل از تخفیف 150000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره ۰۹۱۰۰۸۹۴۹۰۶ از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

دانلود کامل پروژه مرمت و احیا عمارت قزاقخانه تهران، دانلود کامل پروژه مرمت و احیا عمارت قزاقخانه تهران به همراه پلان اتوکدی، دانلود رایگان پروژه کامل مرمت ابنیه در تهران، دانلود پروژه کامل مرمت، پاورپوینت مرمت عمارت قزاقخانه تهران، مرمت خانه تاریخی در تهران، پروژه مرمت و احیا عمارت قزاقخانه تهران، دانلود کامل پروژه مرمت و احیا عمارت قزاقخانه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا