پاورپوینت نمونه موردینمونه موردی مجموعه ورزشی

تحلیل و بررسی دو نمونه مجموعه ورزشی خارجی همراه با پلانها و تصاویر

نمونه موردی مجموعه ورزشی خارجی

تحلیل و بررسی نمونه مجموعه ورزشی خارجی

کد محصول: p420

1-مجموعه ورزشی المپیک ریو

در این پروژه به معرفی مجموعه ورزشی المپیک ریو به عنوان یک نمونه موردی مجموعه ورزشی خارجی پرداخته ایم.این مجموعه ورزشی جهت برگزاری بازی های المپیک و نیز پارالمپیک  توسعه یافته است . این پروژه بر خلاف دیگر فضاهای اختصاص یافته جهت برگزاری مسابقات المپیک ،که در پارک المپیک قرار گرفته اند، در آینده به چهار بخش مجزا جهت تیم های مختلف ارائه خدمات خواهد نمود .

بنابراین تیم طراحی معماری تصمیم برلحاظ مفاهیمی همچون انعطاف پذیری ، سازگاری و تغییرپذیری در الویت های طراحی این پروژه گرفتند . هسته تشکیل دهنده این پروژه ، یک محدوده هشت ضلعی می باشد که بازی ها در آن برگزار می گردد و پوشش آن توسط یک سازه فلزی مستقل و موقت صورت گرفته است . ساختار سازه پوششی به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شده است ، که پس از پایان مسابقات  قابل استفاده مجدد بوده و امکان ساخت چهار فضای مجزا را فراهم می آورد .

مجموعه ورزشی المپیک ریو

2-مجموعه ورزشی تایوان

در این پروژه به نقد و بررسی مجموعه ورزشی تایوان به عنوان یک نمونه موردی مجموعه ورزشی خواهیم پرداخت.این بنا ،در سه طبقه احداث گردیده و هر طبقه دارای کاربری جداگانه و نیز رنگ پوسته خارجی متفاوت می باشد.حجم قرمز رنگ، زمین بسکتبال ، حجم خاکستری رنگ، زمین هاکی روی یخ و حجم آبی رنگ ،استخر شنا و فضاهای آبی می باشد .لابی ساختمان، سخاوتمندانه به میدان عمومی خارج از ساختمان گشوده شده و این ساختمان پرابهت را در دید مقیاس افراد پیاده نیز قرار می دهد.

لابی از نوعی دیوار شیشه ای طویل بهره می برد که به عنوان سایبانی برای به حداقل رساندن نور خورشید در تابستان استفاده می شود. از ساختاری ترکیبی ساخته شده از چوب و فلز برای تکیه گای نمای سردر که ۹۳ متر طول و ۱۱ متر ارتفاع دارد استفاده شده تا بتواند در فاصله ۴ متری زمین معلق بماند. هنگام شب، دیوارها برای ارائه یک ظاهر شهری زیبا، با نور زیاد تزیین شده اند. در نهایت، این مکان عمومی وسیع، به مکانی محبوب برای تماشای هاکی در فضای آزاد تبدیل شده است.

مجموعه ورزشی تایوان

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: تحلیل و بررسی دو نمونه مجموعه ورزشی خارجی همراه با پلانها و تصاویر
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 75
  • حجم فایل: 5 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

تحلیل و بررسی نمونه مجموعه ورزشی خارجی  همراه با پلانها و تصاویر

تحلیل و بررسی نمونه مجموعه ورزشی خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا