پاورپوینت نمونه موردینمونه موردی سینمانمونه موردی فرهنگسرا

تحلیل و بررسی مرکز فرهنگی سینمایی فرشچیان اصفهان همراه با پلانها و تصاویر

نمونه موردی فرهنگسرا داخلی

تحلیل و بررسی فرهنگسرا فرشچیان اصفهان

کد محصول: p438

مرکز فرهنگي سينمايی اصفهان (مجتمع فرهنگی فرشچيان) که طراحي آن به اواخر دهه شصت باز می گردد ،در زميني به مساحت ۱۰.۰۰۰ متر مربع مجاور رودخانه زاينده رود در محله اي با بافت نسبتاً جديد ساخته شده است. نقطه آغازين و ايده اوليه طراحي تصوير ذهنی معمار از منظر آبگیر پل خواجو در زمان برگزاري جشن هاي بزرگ صفوي است ، در واقع سعي شده است که در اولين گام عناصر اصلي سازمان دهي فضاي برگزاري جشن ها با استفاده از آب نما، پل و رواق هاي اطراف به صورت انتزاعي بازسازي شود و رواق هاي اطراف پروژه با سازه مخصوص نشان دهنده خيمه ها و چادرهاي اسقرار قزلباش در زمان برگزاري جشن هاست.

تحلیل و بررسی فرهنگسرا فرشچیان اصفهان

به بيان ديگر خلوص و شفافيت فضاهاي معماري عصر صفوي و مکتب اصفهان معمار را بر آن داشته تا با استفاده از آب نماي مرکزي علاوه بر اعلام حضور زاينده رود در نزديکي ، با نمايش تصوير مجازي از حجم اصلي بنا که خود در پرسپکتيو و اندکي در دور دست واقع شده تقارني را که در امتداد محور طولي عرضه داشته با کمک آب نما به بعد سوم برده و در اين حال بيننده را با خود و اثر معماري تنها مي گذارد و او را به درون ساختمان دعوت مي کند.

تحلیل و بررسی فرهنگسرا فرشچیان اصفهان

تأکيد بر تقارن و تقويت آن در جای ، جای فضا نشان دهنده پايبند بودن فرهاد احمدی به اصول معماري سنتي ايران به ويژه معماري صفوي و مکتب اصفهان است. پس معماري سنتي به معني شيوه ساختمان سازي از نظر شکلي، ساختاري و مفهومي منبع الهام قرار مي گيرد.

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: تحلیل و بررسی مرکز فرهنگی سینمایی فرشچیان اصفهان همراه با پلانها و تصاویر
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 65
  • حجم فایل: 5 مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

تحلیل و بررسی مرکز فرهنگی سینمایی فرشچیان اصفهان همراه با پلانها و تصاویر، تحلیل و بررسی مرکز فرهنگی سینمایی فرشچیان اصفهان همراه با پلانها و تصاویر، تحلیل و بررسی مرکز فرهنگی سینمایی فرشچیان اصفهان همراه با پلانها و تصاویر، تحلیل و بررسی مرکز فرهنگی سینمایی فرشچیان اصفهان همراه با پلانها و تصاویر

تحلیل و بررسی فرهنگسرا فرشچیان اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا