رساله کارشناسی ارشد معماریرساله کارشناسی معماری

رساله مهد کودک با رویکرد طبیعت گرایانه+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی

رساله مهد کودک با رویکرد طبیعت گرایانه+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی

کد محصول :G48

چکیده:

پژوهش حاضر با تکیه بر رویکرد تعامل انسان و طبیعت به بررسی ویژگی‌های طراحی محیط با رویکرد حیات دوستی میپردازد.محققان اعتقاد دارند، دوران کودکی هر فرد می‌تواند شکل دهنده‌ی هویت بزرگسالی وی باشد و فرآیند رشد در دوران کودکی تاثیر به سزایی در شخصیت آنان دارد. این امر با در نظرگیری مکانی که کودک در آن رشد کرده قابل تصور است بهترین زمان برای آموزش کودک، همان سال‌های اولیه زندگی می‌باشد. توجه به این مطلب، موجب فعالیت‌هایی در زمینه ارتباط کودک و طبیعت شده است. مهد کودک از جمله محیط‌هایی است که می‌تواند زمینه رشد و شکوفایی کودک را فراهم آورد. برای ایجاد این محیط آموزشی و فرهنگی، ابتدا باید کودک، روحیات، نیازها و دنیای او را را شناخت. همگام با شناخت نیازهای کودک از طریق بررسی مفاهیم روانشناسی محیطی، فضای معماری را طراحی کرد که در پرورش اندیشه، رفتار و خلاقیت کودکان موثر باشد.

در ادامه با سایت ارسی همراه باشید تا پایان نامه مهد کودک با رویکرد طبیعت گرایانه تقدیم شما عزیزان گردد.

دانلود رساله معماری

هدف از این پژوهش دستیابی به ویژگی‌های طراحی معماری محیط‌های مبتنی بر تعامل کودک و طبیعت و بهره‌گیری از آن ویژگی‌ها به عنوان الگو در جهت طراحی محیط‌های ساخته شده برای کودکان است، تا کودکان بتوانند خلا قیت خود را شکوفا نمایند. در بررسی پیشینه موضوع به این مطلب اشاره شد که ارتباط با طبیعت باید از دوران کودکی هر فرد آغاز شود تا در بطن او نهادینه شود. در این پژوهش به شناخت نظریات مختلف درباره کودکان، آموزش آن‌ها و سپس به شناخت الزامات فضای مورد نیاز آن‌ها برای ارتباط با طبیعت پرداخته شده است. در این پژوهش از روش کیفی و تحلیلی توصیفی استفاده شده است. در این پژوهش، با توجه به مسئله‌ی اصلی مورد پژوهش، ابتدا چگونگی ارتباط کودک و محیط اموزشی بررسی شده است. و سپس به بررسی این دو مؤلفه نسبت به یکدیگر پرداخته است. جامعه آماری این پژوهش راکودکان زیر6 سال تشکیل می‌دهند.

رساله معماری مهد کودک با رویکرد طبیعت گرایانه

برای دست یابی به اطلاعات مورد نیاز به بررسی نقاشی‌های کودکان از طبیعت و و توصیف آن‌ها پرداخته شد.در فصل چهارم و در قسمت محدودیت‌های پژوهش به این مطلب اشاره شده است که به دلیل عدم خوانایی و توانایی کودکان زیر2 سال برای کشیدن نقاشی، از روش کتابخانه‌ای برای بررسی نیازهای آنان استفاده شده است. نتایج این تحقیق نشان داد محیط‌های طبیعی با داشتن ویژگی‌هایی ساختاری چون انسجام، خوانایی، رمز و راز و پیچیدگی که بر روان کودک موثر است و نیز خصوصیاتی چون تنوع، تغییر، تحرک، چشم انداز، مسیر و غیره می‌توانند بستر مناسبی را جهت رشد و پرورش خلاقیت کودکان فراهم آورند، هم چنین کودکان تمایل دارند با طبیعت ارتباط برقرارکنند، جزییات و عناصر آن را در اطراف خود لمس کنند. در ادامه روند پژوهش، با بررسی نمونه‌های موردی الگوی مناسبی برای طراحی مهد کودک معرفی گردیده است. ازجمله این الگو ها: فرم مناسب، به کارگیری رنگ، کشاندن طبیعت به داخل فضاها، برگزاری کلاس‌ها در طبیعت، شفافیت فضاها، لمس عناصر طبیعی در محیط، دیدن ابعاد و اندازه مختلف طبیعت در محیط و ارایه الگوی مناسب در طراحی فضای مناسب می‌باشد.

3box ———————————————————————————————————————————————————————————————————— مشخصات محصول:

  • نام محصول: رساله مهد کودک با رویکرد طبیعت گرایانه+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی
  • فرمت فایل:wordواتوکد و سه بعدی
  • تعداد صفحات:175
  • حجم فایل:26 مگابایت
  • توضیحات نقشه:این پروژه شامل نقشه های اتوکدی کامل و مبلمان شده در تمامی طبقات،سایت پلان اتوکدی مبلمان شده،  برش های مبلمان شده ،پلان اتوکدی ستون گذاری تمام طبقات،تصاویر سه بعدی،و نماهای اتوکدی می باشد.متراژ کل بنا ۳۵۰۰ مترمربع و زمین سایت ۱۰۰۰۰ متر مربع می باشد.
  • نکات مهم:1- تمامی رساهای موجود در سایت مطابق آیین نامه های پژوهشی تدوین گردیده است2-تمام رساله ها دارای منابع درون متنی در پایان هر سطر و همچنین فهرست منابع در انتهای رساله می باشند3-نمونه های موردی که در هر رساله آورده شده شامل پلان و نقشه می باشد.4- ظوابط و استاندارد های طراحی در هر رساله آورده شده است.

    ۵-هر رساله شامل بخش اقلیم و تحلیل سایت می باشد.

قیمت قبل از تخفیف 460000 تومان

نحوه خرید :

 ۱- کلیک روی دکمه خرید و پرداخت ۲- ثبت ایمیل و مشخصات ۳- پرداخت مبلغ با کلیه کارتهای بانکی ۴-  نمایش لینک دانلود فایل  و ارسال یک نسخه به ایمیل شما

دوستان عزیز در صورت هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل و همچنین سوال در مورد محصول لطفا با شماره 09100894906 از طریق تلفن و تلگرام باما در ارتباط باشید.

رساله معماری مهد کودک با رویکرد طبیعت گرایانه+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی،مهد کودک با رویکرد طبیعت گرایانه+نقشه های اتوکدی و تصاویر سه بعدی،ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا