جدید ترین اخبار معماری ایران و جهان

آینده معماری در دنیای پس از کرونا (COVID-19) چگونه است؟

آینده معماری در دنیای پس از کرونا

طراحی و نوآوری های نوین همواره در معماری پیشرو  هستند. با تغییرات و همه گیری COVID-19 حوزه معماری در تلاش است تا چالش های مختلفی را که همه گیری ایجاد کرده است، برطرف کند. گرچه ممکن است این زمان طولانی نباشد، اما زمان مناسبی برای پیش بینی موقعیت های ناشناخته احتمالی در آینده و یادگیری نحوه واکنش به آنها است.
در این مقاله، ما با پیش بینی آینده به برنامه های معماری نگاه خواهیم کرد که مشاغل و افراد چگونه می توانند در دنیای پس از COVID زندگی طبیعی تری را مانند گذشته دنبال کنند پس در ادامه با ما همراه باشید…

همکاری میان رشته ای
در آینده، معماری یک رویکرد میان رشته ای را در پیش خواهد گرفت که در آن صنعت برای غلبه بر چالش ها با سایر بخش ها همکاری خواهد کرد. این بخشها شامل کشاورزی ، انعطاف پذیری و بهداشت شخصی است. استفاده مجدد تطبیقی و روند استفاده از ساختارهای موجود برای رسیدن به هدفهای جدید ، محبوبیت بیشتری پیدا خواهد کرد. ” فروش آنلاین محصولات طراحی داخلی  برای سرمایه گذاران، طراحان و برند ها از اهمیت بیشتری برخوردارخواهد شد.”
پروژه های جدید
پروژه های جدید پایداری سازه ها را در نظر می گیرند. این امر برای ساختن فضاهای زودبازده  بسیار حیاتی خواهد شد. واکنش های اضطراری و سازگاری به عوامل اصلیبرای زیر ساخت های آینده تبدیل می شوند.
تغییر شکل خانه ها
همانطور که مردم وقت بیشتری را در خانه می گذرانند ، مفهوم خانه تغییر خواهد کرد و طراحی معماری بیشتر به تجدیدنظر در “نیازهای جدید” و نیازهای خانه متمرکز خواهد بود. به عنوان مثال، روش هایی برای قرار دادن نور طبیعی و فضای سبز در خانه ، یا ورودی های انتقالی برای راحتی خانه ها در نظر گرفته خواهد شد.
پارامترهای جدیدتر
سلامتی” جنبه دیگری است که نحوه ساخت ساختارها را تعیین خواهد کرد. با در نظر گرفتن فاصله اجتماعی از چیدمان های جدید استفاده خواهد شدو قطعا  از متریال ها و منابعی که از شیوع بیماری جلوگیری می کنند کاربرد بیشتری خواهند یافت و ایده طراحی مدولار  درساختمان، سازه های سبک و عناصر پیش ساخته به پیشرفت خود ادامه خواهند داد.

آینده معماری در سطح شهر

تجسم مجدد فضاهای عمومی
نیاز به  طراحی فاصله اجتماعی در فضاهای عمومی اکنون واقعیتی قابل انکار است. با تغییر قوانین فاصله اجتماعی تغییر می کندو  فضاهای عمومی درحین ایجاد تعامل باید انعطاف بیشتری داشته باشند. آنها باید بتوانند هنجارهای فاصله اجتماعی را تا زمان بیماری برآورده کنند.
طراحی فاصله اجتماعی در رستورانی با محافظ پلاستیکی به عنوان محافظت در برابر ویروس ها و یا ایجاد فواصل مناسب در مکان های اداری نمونه ای از تغییراتی است که موج تغییراتش آغاز و رو به رشد خواهد بود و احتمالا در آینده حتی پس از کرونا ادامه خواهد یافت.
حمل و نقل عمومی
فاصله اجتماعی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را مختل کرده است. به همین دلیل است که ساکنان شهر به پیاده روی یا دوچرخه سواری به مکانها یا استفاده از وسایل شخصی ترغیب می شوند که این بدان معناست که آینده معماری و طراحی فضاهای شهری باید الزامات و بستر کافی برای چنین  اقدامی را داشته باشد.


ادامه کار
شرکت ها باید بدانند که چگونه کارمندان ، فناوری ، زنجیره تأمین و اطلاعات را مدیریت کنند تا روی پای خود بمانند و اعتبار خود را حفظ نمایند. آنها تصمیمات خود را بر اساس بهترین شیوه ها بنا می کنند و از بینش رویدادهای مهم قبلی که بر معماری تأثیر گذاشته استفاده خواهند کرد.

تجدید ساختار
شرکت ها باید جنبه های مختلفی از ساختار تجاری خود را در نظر بگیرند که شامل مدیریت، استفاده از فناوری و حتی استخدام می شود. آنها باید راه حلهایی ارائه دهند که اختلالات بعدی را به حداقل برسانند و فرصتهای جدیدی برای کسب درآمد ایجاد کنند همچنین باید بفهمند که چگونه آسیب پذیری را کاهش دهند.

تغییر مدل های کاری
مشاغل از روشهای کار از راه دور استفاده کرده و شرکت هایی که نتوانستند با دورکاری سازگار شوند باید آزمایش کنند که چگونه و کجا می توانند کار کنند. شرکت ها برای پیشرفت باید تعیین کنند که کدام مدل کاری می تواند به آنها در رونق کسب و کارشان کمک کند.

معماران جوان و مشتاق

دانشجویان
با رویکرد آنلاین برای آموزش معماری آینده برای دانشجویان معماری ممکن است تلخ باشد، اما دانشجویان جدید باید در بلند مدت تمرکز زمانی خود را برای درخواست شغل برای یادگیری عملی قرار دهند. فارغ التحصیلان تازه وارد نیاز به ایجاد نمونه کارهای قوی برای به نمایش گذاشتن مهارت ها و ایده های خود دارند. در حال حاضر ، آنها حتی ممکن است مجبور شوند فرصت های خارج از معماری را که از مهارت های آنها استفاده می کنند برای داشتن فرصت های شغلی و مالی در کنار یادگیری ، در نظر بگیرند.
جوانان حرفه ای
در واقع برای متخصصان جوان ممکن است یافتن فرصت های شغلی جدید یا ارتباط با شرکت هایی که در آنها کار می کنند دشوار باشد. اما بسیار مهم است که آنها ارتباط با مدیران خود را حفظ کنند. آنها حتی می توانند برای ارتقا مدارک و راه هایی برای بهره مندی از شغل فعلی خود یا گسترش پتانسیل خود راهکارهایی پیدا کنند.معماران  باید بدانند که هنوز فرصتهای بیشماری برایشان وجود دارد به شرطی که از دیدگاه فرصت برای رشد به این تغییرات و چالش های کرونا نگاه کنند.
به طور خلاصه احتمالا  آینده معماری با آنچه می دانیم و یا حدس میزنیم متفاوت خواهد بود. حتی وقتی ویروس کرونا ریشه کن شود، این همه گیری معماران و شرکت های معماری را مجبور می کند تا برای ویروس های مشابه یا هنجارهای جدید اجتماعی ، آماده شوند.


منبع: love happens mag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا