خلاصه کتب معماری

خلاصه کتاب هندسه در معماری

کد محصول: b20

کتاب هندسه در معماری کاربرد هندسه را در بخش کوچکی از معماری ایران را  معرفی می کند و آن کاربندی در سقف است. به طور خلاصه کاربندی متشکل است از طاق هایی که از تقاطعشان، استخوان بندی پوشش برای سقف به وجود می آید، که اکثرا به عنوان اسکلت پوشش دوم و کوتاهتر نسبت به سقف اصلی است.

يکي از تزيينات بسيار كهن و زيباي معماري سنتي استفاده از کاربندي‌ است. کاربندي به انواع طاقسازي‌ تزييني اطلاق مي‌شود و متشکل از باريکه طاقهاي موربي است که با يکديگر تلاقي مي يابد و از تقاطع آنها (مفصلها) براي ايجاد طاق، به منظور پوشش، استفاده مي شود.

از تاريخچه کاربندي اطلاع دقيقي در دسترس نيست، اما ريشه اين هنر را مي‌توان با ابداع گنبدهاي ايراني و ـ در نتيجه ـ نياز به گوشه‌سازي، براي تحمل بار به گنبد روي ديوار‌هاي بنا، مقارن دانست.  رواج و اوج هنر کاربندي پس از دوره صفويه و بويژه در دوره قاجاريه بوده است. سابقاً در تالارها و فضاهاي بلند از نوعي کاربندي به نام شمسه‌سازي استفاده مي‌شد.

 

 

3box

———————————————————————————

مشخصات محصول:

  • نام محصول: خلاصه کتاب هندسه در معماری
  • نام نویسنده: محمد کریم پیرنیا و زهره بزرگمهری
  • فرمت فایل: power point
  • تعداد صفحات: 27
  • حجم فایل: 1مگابایت
قیمت قبل از تخفیف 50000 تومان

تحلیل و بررسی مجتمع تجاری تیراژه و ایرانیان

خلاصه کتاب هندسه در معماری، دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب هندسه در معماری، پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت معماری، پروژه پاورپوینت معماری، دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب، پروژه معماری، پاورپوینت خلاصه کتاب هندسه در معماری، دانلود کتاب هندسه در معماری، پاورپوینت هندسه در معماری، پاورپوینت نمونه موردی، معماری، معماری منظر، کتاب های معماری، کتب معماری، کتاب هندسه در معماری، هندسه در معماری، خلاصه کتاب هندسه در معماری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا